עדכונים מחברון
בית השלום – סוף סוף בפנים!

לפני פורים זכינו לבשורה משמחת, שהוגדרה כ"נס פורים": סוף סוף, לאחר חמש שנים של מאבק משפטי, בית המשפט אישר את רכישת בית השלום. כחודש לאחר מכן, בערב חג הפסח, נכנסו המשפחות הראשונות לבית. זה היה סיומו של מאבק שנמשך למעלה משבע שנים על זכותם של יהודים לקנות בית ונחלה בעיר האבות. שלמה לוינגר, תושב הבית שגורש ממנו בדצמבר 2008 וחזר אליו כעת אמר: "לפני 7 שנים נכנסנו לבית השלום שנקנה בכסף מלא; כשנתיים מאוחר יותר גורשנו בגלל החלטה פוליטית מקוממת של שר הביטחון ברק.  ברוך ה' היום, חמש שנים אחרי הגירוש, אנו שוב סוגרים מעגל בערב פסח – כמו בליל הסדר המפורסם בו החלה גאולת חברון לפני 46 שנה. בעזרת ה' אנו פותחים פתח להמשך גאולת העיר חברון".

הכניסה לבית השלום הייתה ניצחון האמת והצדק. השמחה איחדה את תושבי חברון יחד עם עם ישראל. כולם חשו שהימים הקשים ועינוי הדין שנעשה לרוכש הבית, מר מוריס אברהם מניו יורק, לתושביו ולהתיישבות כולה, באו אל קיצם. אנו תקווה שמעתה ואילך יוכלו יהודים לקנות ולגאול בתים ואדמות בארץ ישראל ובעיר האבות כבני חורין. כולנו חשנו שבשורת החירות של חג הפסח הביאה עמה גם חירות להתיישב בכל מקום בארץ ישראל, ובפרט בחברון. 

דף הבית   אודות מרכז המבקרים חברון   מידע למבקר   תרומות   אירועים ושמחות   חגים ואירועים ציבוריים   סיורים בחברון   צור קשר   עדכונים מחברון
    אודות מרכז המבקרים

תגובות ומכתבים

ביקרו אצלנו

אתרי חברון

הסטורית העיר חברון

אירוח

המיצג הרב חושי לגעת בנצח

              הילולת האבות ער"ח אלול

בפסח מתחברים לחברון

בסוכות שמחים בחברון

לג בעומר בחברון

בפסח כולנו בחברון - תשע״ו

כנס התשובה המרכזי לנשים בחברון

שבת חיי שרה בחברון

  סיורים כלליים

סיורים לילדים ונוער

סיורים מקצועיים

סיורי מסורת

סיורים בדגשים שונים

      ארץ ישראל החטופה

מח"ט חברון: עכשיו הכי בטוח לבוא לאז

בחברון הטרור לא ניצח

בית השלום – סוף סוף בפנים!

פרובוקציה נגד חייל צה"ל בחברון הביא

ישראל הראשון בעולם – מאת נעם ארנון

למעלה מ- 20,000 חברים בדף הפייסבוק

יום הזיכרון ויום העצמאות במערת המכפ

השיפוצים במוזיאון בית הדסה בעיצומם