עדכונים מחברון
"בחברון הטרור לא ניצח" – עשרות אלפי מבקרים הגיעו לחול המועד פסח

 

למרות (ובגלל) הפיגוע: כ-25,000 מבקרים הגיעו לאירועי פסח בחברון ונהנו ממגוון הופעות של כוכבי הזמר היהודי: חיים ישראל, אהרון רזאל, ישי ריבו, להקת ה"קינדערלעך", בנימין לנדאו ועוד. ישי ריבו, שהוציא לאחרונה את אלבומו הראשון ובו הלהיט "תוכו רצוף אהבה", אמר: "עד היום הייתי בא לחברון ומשתתף באירועי הזמר כקהל; היום היתה לי הזכות לעמוד כאן על הבמה. בשבילי חברון זה חלום. יש לי קשר מאוד חזק למקום הזה, היה לי מדהים וכיף, אני נורא שמח ונורא מודה לכולם". חבר להקת ה"קינדערלאך", דוד בולבוי בן עשר מהישוב רבבה, סיפר כי זו לו פעם שניה שהוא בא להופיע כאן, ו"בכל פעם שאני בא אני מתפלל במערת המכפלה. אני אוהב את חברון מאוד".

בנוסף להופעות, נהנו המבקרים מסיורים מגוונים באתרי חברון, שלל דוכנים, הפעלות לילדים כגון מתנפחים, רכיבה על חמורים, קישוט כדים ועוד. דובר הישוב נעם ארנון אמר לאלפי המשתתפים: "הגעתכם לכאן מוכיחה שבחברון הטרור לא ניצח ולא ינצח. בחברון עם ישראל מתחבר, ללא הקשר פוליטי – כולנו עם אחד, וכולנו חוזרים לבקר את אבותינו ואמותינו, כולנו חוזרים הביתה".

תחנה מיוחדת השנה היתה ב"בית השלום", שאוכלס בערב פסח לאחר שנים של מאבק משפטי. בבית, אשר בחזיתו תלוי עותק ענק של מגילת העצמאות, הוקרנו סרטים בנושאים הקשורים לציונות ולהתיישבות בארץ ישראל. חברת הכנסת אורית סטרוק, תושבת חברון אשר פעלה בזירה המשפטית והפוליטית למען כניסת יהודים לבניין, אמרה: "חזרנו הביתה. ככלות חמש שנים של מאבק עיקש וצודק ואחרי עוול ממושך, ניצחנו והוכחנו שיהודים יכולים לרכוש בתים בחברון ובכל ארץ ישראל. למרות העוול שנעשה, זהו יום חג. בניסן נגאלו ובניסן עתידים להיגאל".

דף הבית   אודות מרכז המבקרים חברון   מידע למבקר   תרומות   אירועים ושמחות   חגים ואירועים ציבוריים   סיורים בחברון   צור קשר   עדכונים מחברון
    אודות מרכז המבקרים

תגובות ומכתבים

ביקרו אצלנו

אתרי חברון

הסטורית העיר חברון

אירוח

המיצג הרב חושי לגעת בנצח

              הילולת האבות ער"ח אלול

בפסח מתחברים לחברון

בסוכות שמחים בחברון

לג בעומר בחברון

בפסח כולנו בחברון - תשע״ו

כנס התשובה המרכזי לנשים בחברון

שבת חיי שרה בחברון

בפסח חוגגים בחברון - תשע״ז

  סיורים כלליים

סיורים לילדים ונוער

סיורים מקצועיים

סיורי מסורת

סיורים בדגשים שונים

      ארץ ישראל החטופה

מח"ט חברון: עכשיו הכי בטוח לבוא לאז

בחברון הטרור לא ניצח

בית השלום – סוף סוף בפנים!

פרובוקציה נגד חייל צה"ל בחברון הביא

ישראל הראשון בעולם – מאת נעם ארנון

למעלה מ- 20,000 חברים בדף הפייסבוק

יום הזיכרון ויום העצמאות במערת המכפ

השיפוצים במוזיאון בית הדסה בעיצומם