ארוח בחברון

בקרית ארבע-חברון מגוון אפשרויות אירוח - לשבת או ימי חול, במסגרת משפחה או קבוצה. בואו וליהנות מאירוח לבבי במקום מיוחד. ניתן לשלב סיורים, טיולים, שמחות משפחתיות ועוד. המחירים עממיים. כדאי! מידע למבקר.

שמרו על קשר:       
אודות מרכז המבקרים חברון
ביקור ח"כ שרן השכל וחברי ליכוד
06.03.2016 חזרה לעמוד הקודם

ח"כ שרן השכל וחברי ליכוד הגיעו לביקור וזכו לסיור מהנה ומרגש בחברון

ח"כ שרן השכל בקרה כבר מספר פעמים בחברון. בביקורה הקודם היא הבטיחה לבקר בחברון פעם בחודש, וכעת, כך מסתבר, היא עומדת בדיבורה – תכונה נדירה למדי בעולם הפוליטי...

לאחרונה הגיעה שוב ח"כ השכל לביקור בחברון. יחד עמה הגיעו פעילי ליכוד וחברי המרכז, שהופכים להיות שותפים ומעורבים בנעשה בעיר

את הסיור ליוו והנחו ח"כ לשעבר אורית סטרוק, תושבת חברון, מנכ"ל היישוב אורי קרזן, ודובר היישוב נעם ארנון.

הסיור החל באתר הארכיאולוגי החדש שנחשף בתל חברון בחפירות 2014 שנערכו ע"י רשות העתיקות ואוניברסיטת אריאל. החפירות גילו את חברון היהודית של תקופת בית שני, שלא הייתה ידועה למחקר לפני החפירות. במרכז החפירה ובגולת הכותרת שלה התגלו שני מקוואות מרשימים ומהודרים, שמעידים על שמירת הטהרה ע"י תושבי העיר. ליד המקוואות התגלו מתקני תעשיית יין, שמן וכלי חרס, שמעידים על הפקת תוצרת חקלאית בקנה מידה תעשייתי. סמיכות המקוואות למתקני התעשייה מעלה סברה הגיונית שתוצרת זו נשלחה לבית המקדש.  התל טרם נפתח למבקרים, ובחברון מצפים שמשרדי הממשלה הרלוונטיים יפעלו כדי לפתחו ולהציגו לקהל.

המשך הסיור בתל היווה הפתעה למבקרים: הם ראו עצי זית עתיקים, ענקיים ומרשימים, ושטח ירוק ופורח.  המבקרים שלא ציפו לחוויה מעין זו בחברון הגיבו בהפתעה ובהתרגשות. עם זאת, אשפה שמשליכים הערבים בתל עוררה סלידה ודרישה מרשויות החוק לנקוט בצעדים למניעת הרס וטינוף תל עתיק וחשוב  זה, העיר היהודית הראשונה שניצבת במקומה מתקופת המקרא.

המשלחת ביקרה במוזיאון חברון וצפתה במיצג החדש והמרגש  "לגעת בנצח". המיצג עורר רגשות עמוקים. והתפעלות. אחת המבקרות הגיבה: נוכחנו לדעת שחברון שונה לחלוטין ממה שחשבנו. טיילנו כאן בבטחון ובשלווה, ראינו מראות ואנשים נפלאים, יישוב יהודי גדול ומלא תוכן ומשמעות. הביקור כאן הוא חוויה מעצבת ומשנה מציאות.

ח"כ שרן הדגישה את משמעות החיבור ליישוב בחברון בדברים חמים ונרגשים:

 

למה באמת חברון כ"כ חשובה? כשאתה מגיע לפה נפתח בפניך עולם שאף אחד במדינה לא מכיר. לא מדברים על ההיסטוריה שלנו שהתחילה פה;  אף אחד לא מכיר את המבנים כמה שנים הם פה, הקהילות היהודיות שחיו פה מאות שנים.  ומעבר לזה:  גם כשרואים את זה בתמונות לא מרגישים את זה.  הרבה פעמים, כשאנחנו חיים ככה במרכז הארץ ובתל אביב ובכפר סבא, בשדה ורבורג, ובכל מקום,  קל לנו לשכוח את המשמעות של החיים פה, במדינת ישראל, ואת הקשר ההיסטורי שלנו, מעבר לדתי, -  הקשר ההיסטורי, הקשר התרבותי, שבזכותו אנחנו מאוחדים כעם שמחובר לכל המקומות האלו.  ולבוא לפה ולראות את זה, זה משהו מיוחד.

העובדה שלנו יש את היכולת לבוא לפה, ולראות את זה,  ולחוש את זה, עבור אלו שבאמת חיים במרכז, זה בזכותכם, פשוט מאוד בזכותכם. אתם לקחתם את החיים שלכם, את המשפחות שלכם, את הזמן שלכם, ואת כולכם  - והשקעתם את זה במקום הזה, כדי שאנחנו נוכל לבוא לפה לכמה שעות ולראות ולחוש את זה. אתם נלחמים יום יום על ההיסטוריה שלנו, על המורשת שלנו, על הרעיון היהודי הישראלי האמתי.  ולי יש הערכה מאוד מאוד גדולה למה שאתם עושים.  ולא משנה כמה אנחנו נעשה בכנסת, ועם החיים שלנו, והכל,  זה באמת זה לא ישתווה לחיים שלמים שאתם נלחמים כאן, גם בדברים הקטנים, המאבק של יום יום שאתם מנהלים.

אני חושבת שחשוב שאנחנו נבוא לפה ונעריך את זה ונכיר לכם תודה על כך; אתם חיים פה, בייחוד בימים האלו שאנחנו שומעים כל מה שקורה, אז תודה לכם! וזה המעט שבמעט שאני יכולה לומר לכם. המעט שאנחנו יכולים לעשות זה לבוא לבקר ולהוקיר לכם תודה. אז באמת באמת תודה!

דף הבית   אודות מרכז המבקרים חברון   מידע למבקר   תרומות   אירועים ושמחות   חגים ואירועים ציבוריים   סיורים בחברון   צור קשר   עדכונים מחברון
    אודות מרכז המבקרים

תגובות ומכתבים

ביקרו אצלנו

אתרי חברון

הסטורית העיר חברון

אירוח

המיצג הרב חושי לגעת בנצח

              הילולת האבות ער"ח אלול

בפסח מתחברים לחברון

בסוכות שמחים בחברון

לג בעומר בחברון

בפסח כולנו בחברון - תשע״ו

כנס התשובה המרכזי לנשים בחברון

שבת חיי שרה בחברון

בפסח חוגגים בחברון - תשע״ז

  סיורים כלליים

סיורים לילדים ונוער

סיורים מקצועיים

סיורי מסורת

סיורים בדגשים שונים

      ארץ ישראל החטופה

מח"ט חברון: עכשיו הכי בטוח לבוא לאז

בחברון הטרור לא ניצח

בית השלום – סוף סוף בפנים!

פרובוקציה נגד חייל צה"ל בחברון הביא

ישראל הראשון בעולם – מאת נעם ארנון

למעלה מ- 20,000 חברים בדף הפייסבוק

יום הזיכרון ויום העצמאות במערת המכפ

השיפוצים במוזיאון בית הדסה בעיצומם