ארוח בחברון

בקרית ארבע-חברון מגוון אפשרויות אירוח - לשבת או ימי חול, במסגרת משפחה או קבוצה. בואו וליהנות מאירוח לבבי במקום מיוחד. ניתן לשלב סיורים, טיולים, שמחות משפחתיות ועוד. המחירים עממיים. כדאי! מידע למבקר.

שמרו על קשר:       
אודות מרכז המבקרים חברון
ביקור יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין
11.12.2015 חזרה לעמוד הקודם

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בביקור מיוחד במרכז המבקרים "לגעת בנצח", במוזיאון היישוב היהודי בבית הדסה בחברון.

היישוב היהודי בחברון ובקרית ארבע עובר תקופה לא פשוטה בשבועות האחרונים. "הסכם חברון" מ1997 שבו הועברה העיר חברון לידי אשף, יצר מציאות שבה גדל דור של ערבים מוסטים שמבצעים פעולות טרור כמעט באופן יומיומי, הן באזור חברון והן במקומות רבים בארץ. רצף הפיגועים מרתיע מבקרים ותיירים שהיו רגילים למלא את אתרי התיירות בעיר ובאזור בתקופת החנוכה. ודווקא בשעה זו החליט יו"ר וחבר הכנסת יולי אדלשטיין לבוא לשבת בקרית ארבע ובחברון ולהביע את תמיכתו במפעל ההתיישבות בעיר האבות ואת בטחונו בעתיד עם ישראל במולדתו ההיסטורית.

אחד משיאי הביקור היה בהקרנת המיצג "לגעת בנצח" החדשני והמרהיב שנפתח לאחרונה במוזיאון הקהילה היהודית בבית הדסה בחברון. המיצג ממחיש את הסיפור היהודי ההיסטורי מתקופת האבות ועד ימינו בעיניה של משפחה ישראלית, המתמודדת עם משבר ויוצאת ממנו איתנה ומחוזקת מתוך תחושת ההתחברות וההמשכיות ההיסטורית לנצח ישראל. יו"ר הכנסת הביע התרגשות והתפעלות עמוקה מהמיצג, וחיזק את מתיישבי חברון במילים חמות. הוא אמר: "עם ישראל התמודד בדורות האחרונים עם קשיים ואתגרים אדירים. לוחמי ציון בברית המועצות ובארץ עמדו בגבורה מול אויב אימתני ויכלו לו. סיפור ההתיישבות בחברון הוא סיפור של גבורה ואמונה וראוי שיהיה דוגמא לכל אדם חופשי בעולם. אני קורא לכל ישראלי לבוא למקום הזה, לקבל השראה ותחושת ביטחון". את הביקור במקום ליוו מנכ"ל היישוב היהודי בחברון אורי קרזן, הרב הלל הורוביץ  ודובר היישוב נעם ארנון. אדלשטיין ביקר גם בביתה של חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, שבנה יצחק נפצע כאשר הציל חייל השבוע בעת ניסיון פיגוע. יו"ר הכנסת הביע הערכה רבה למעשה הגבורה ומסר ברכת חזק ואמץ לכל החיילים והתושבים במקום. "אתם השליחים של עם ישראל כולו לכל דורותיו, ואתם המבטיחים את שורשי הקיום הלאומי לדורות הבאים" . 

דף הבית   אודות מרכז המבקרים חברון   מידע למבקר   תרומות   אירועים ושמחות   חגים ואירועים ציבוריים   סיורים בחברון   צור קשר   עדכונים מחברון
    אודות מרכז המבקרים

תגובות ומכתבים

ביקרו אצלנו

אתרי חברון

הסטורית העיר חברון

אירוח

המיצג הרב חושי לגעת בנצח

              הילולת האבות ער"ח אלול

בפסח מתחברים לחברון

בסוכות שמחים בחברון

לג בעומר בחברון

בפסח כולנו בחברון - תשע״ו

כנס התשובה המרכזי לנשים בחברון

שבת חיי שרה בחברון

  סיורים כלליים

סיורים לילדים ונוער

סיורים מקצועיים

סיורי מסורת

סיורים בדגשים שונים

      ארץ ישראל החטופה

מח"ט חברון: עכשיו הכי בטוח לבוא לאז

בחברון הטרור לא ניצח

בית השלום – סוף סוף בפנים!

פרובוקציה נגד חייל צה"ל בחברון הביא

ישראל הראשון בעולם – מאת נעם ארנון

למעלה מ- 20,000 חברים בדף הפייסבוק

יום הזיכרון ויום העצמאות במערת המכפ

השיפוצים במוזיאון בית הדסה בעיצומם